
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.57 mm |
| Width | 10.16 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 7.81 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Efficiency | 92 % |
| Output Current-Channel 1 | 3 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.9 V to 3.6 V |
Stock: 303
Distributors
pcbx
Unit Price$6.94032
Ext.Price$6.94032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.94032 | $6.94032 |
| 10 | $6.58381 | $65.83810 |
| 25 | $6.43933 | $160.98325 |
| 50 | $6.32050 | $316.02500 |
| 100 | $6.17687 | $617.68700 |
| 300 | $6.04379 | $1813.13700 |
| 500 | $5.91355 | $2956.77500 |
